Sitemizde şuan toplam 2102 film bulunmaktadır.

DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI

0
( Yüksek Kalite )

DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI

Tarih boyunca insanlar, değerli eşyalarını toprağın altına saklayarak başkalarının eline geçmesini engellemişlerdir. Ancak çeşitli sebeplerle bu saklanan eşyalar bulunamamış veya saklayan kişi arayamamıştır. Bu şekilde toprak altında kalan eşyaların aranıp bulunması üzerine kurulu bir definesektörü ortaya çıkmıştır. Gömü arayıcılarının işine yarayacak pek çok alet üretilmiştir.

Define arayıcıları höyük, mağara veya çeşme gibi yerleri işaret kabul edip bu işaretlerin çevresinde aramalarını sürdürmüşlerdir. Yılın çeşitli zamanlarında arama yapılmak istenen alanı gözlemleyerek gömü arayışına başlayan bu insanlar, mala, el feneri, el arabası gibi araç ve gereçlere ihtiyaç duymaktadır. Ancak definenin bulunduğu yeri kesin olarak tespit edebilmek için daha farklı arama sistemleri gerekmektedir.

Define arama sistemleri arasında yer alan çubuklar, çeşitli metallerden üretilen, elde çalışan ve elektronik olmayan, basit bir sistemdir. Bu sistem yararlı olabildiği gibi birçok dezavantajı da beraberinde getirmektedir. Bu arama sisteminde kullanılan çubuklar, çeşitli uydu araçları ve hava olaylarının yaydığı sinyallerden etkilenmektedir. Pek çok sorunları olan bu sistemin toprak altındaki mineralleri ayırma ve yorumlama gibi özellikleri bulunmamaktadır.

 

253.595 views
FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

full hd film izle